• 2 בנובמבר 2006

טיפ מספר 4: מנהל התוכן הפרטי שלכם

טיפ מספר 4: מנהל התוכן הפרטי שלכם

טיפ מספר 4: מנהל התוכן הפרטי שלכם 150 150 צחר רותם - Tsahar Rotem

RSSאחת ממטלותיו העיקריות של מנהל תוכן הינה איסוף תכנים רלוונטיים. אין מדובר רק בתכנים פנימיים מתוך העסק, הארגון או המוסד שבמסגרתו פועל מנהל התוכן, אלא גם תכנים חיצוניים הקשורים לאתר ולתכניו.

הדרך הישנה והמוכרת לאיסוף התכנים הללו כרוכה בשיטוט אינסופי ויום-יומי כמעט ברחבי הרשת: חיפוש אחר תכנים מתאימים, מעקב אחרי אתרים מתחרים ו"שאיבת" חדשות הקשורות לתחום עניינו של האתר. זוהי מטלה הגוזלת לרוב זמן ואנרגיות לא מעטות, בעיקר אם מעוניינים לבצעה כהלכה, אך בעידן הווב 2.0 ישנה גם דרך פשוטה וקלה מאין כמוה לעשות זאת: ה-RSS או בשמו המלא – Really Simple Syndication.

בפועל ניתן להפוך את ה-RSS למנהל התוכן הפרטי שלכם, השואב באופן אוטומטי תכנים מתחומי עניינכם, על פי הגדרות הנקבעות על ידיכם מראש. מרבית האתרים הרציניים מאפשרים כיום קבלת תכנים בפורמט RSS, מה שמאפשר לנו כמנהלי תוכן להיות מעודכנים כל העת ללא צורך בשיטוט מתמיד ברשת. מומלץ כמובן גם לכם, כמנהלי אתרים, לאפשר תכני RSS באתר ובכך לסייע מאוד גם בקידום האתר במנועי חיפוש.

ישנן לא מעט תוכנות RSS. כל שעליכם לעשות הוא להוריד את התוכנה המתאימה לכם למחשב הפרטי, להזין את הכתובות הרלוונטיות על פי חלוקה לתיקיות – וזהו. את היתר יעשה כבר מנהל התוכן הפרטי שלכם, בכל זמן ובכל עת.

עוד בנושא: הסברים מפורטים על ה-RSS ותוכנות מומלצות מתוך כתבה ב-Ynet

ה-RSS של "תוכן העניינים": http://contentman.wordpress.com/feed

2 comments
  • תוכן שיווקי באינטרנט: 10 טיפים לתשס"ט « הבלוג של 3points: ניהול תוכן – שיווק באינטרנט 17 בספטמבר 2008 at 8:16

    […] לאתר שלכם rss. כלי קהילתי מצוין, שהשימוש בו הולך ומתרחב בקרב […]

  • תוכן שיווקי באינטרנט: 10 טיפים לתשס"ט « הבלוג של 3points: ניהול תוכן – שיווק באינטרנט 21 בספטמבר 2008 at 1:30

    […] הוסיפו לאתר שלכם rss. כלי קהילתי מצוין, שהשימוש בו הולך ומתרחב בקרב […]

Leave a Reply

WhatsApp chat