• 21 במרץ 2007

בוקר טוב, יעקב

בוקר טוב, יעקב

בוקר טוב, יעקב 150 150 צחר רותם - Tsahar Rotem

יעקב, מתווך חביב מהזן הנאור, רוצה מאוד להיות גם הוא חלק מן העולם הווירטואלי, אך משהו בתהליך מעורר בו חשש. אתר כרטיס ביקור הוא הפתרון הנכון עבורו ועבור אנשי מקצוע אחרים

במסגרת שיטוטיי אחר משרדים לחברה החדשה, יוצא לי לפגוש לא מעט מתווכים. את אחד החביבים שבהם, יעקב, פגשתי אתמול.

יעקב הוא מתווך מהזן הנאור. הוא מכיר היטב בחשיבות האינטרנט. הוא שואף בכל מאודו ליהנות מהמדיה החדשה ואפילו משקיע בכך כסף. הוא, לדוגמה, מפרסם מודעות בעיתונים עם כתובת הדוא”ל שלו. לדאבונו, כך הוא מעיד, התגובות מבוששות לבוא.

ליעקב אין אתר. הוא דווקא היה רוצה, אבל לא ממש יודע איך. כן, הוא כבר נפגש עם לא מעט משווקי מערכות ניהול תוכן למיניהן, אבל איכשהו עדיין נותר ללא אתר. התהליך, כך סיפר, נשמע לו מתיש.

אז מה עושים? הפתרון הנכון עבור יעקב הוא אתר כרטיס ביקור: אתר עם תוכן מינימאלי, שכל מטרתו להציג את יעקב באופן הנאות ביותר ולא מעבר לכך: בלי קידום ובלי שיווק. האתר יכלול כמה מלים אודותיו עם תמונה כמובן, כמה מלים על עסקיו, איזשהו מאמר מקצועי פרי עטו – וזהו. התהליך יהיה קצר יחסית וגם העלויות – וליעקב יהיה סוף סוף אתר משלו.

הסיפור של יעקב מייצג לא מעט בעלי מקצוע מהדרג הקטן-בינוני שרוצים מאוד להיות ברשת, אך לא יודעים איך. אתר כרטיס ביקור עונה היטב על דרישותיהם. זהו צעד קטן ברשת, אך צעד גדול עבורם.

כל זה אינו אומר כי יעקב לא יוכל לגדול בהמשך ולהפוך מכרטיס ביקור וירטואלי לאתר רחב היקף. אחרי שיעבור את מחסום הרשת ויגלה את יתרונותיה הרבים, ייתכן בהחלט ששאיפותיו הווירטואליות ינסקו למקומות אחרים לגמרי. כמו במציאות, גם כאן כרטיס ביקור הוא לפעמים רק נקודת ההתחלה. 

Leave a Reply

WhatsApp chat