• 5 באפריל 2007

די 2.0!!!

די 2.0!!!

די 2.0!!! 150 150 צחר רותם - Tsahar Rotem

תחליפו דיסקט, תחליפו מקלדת, או סתם תחליפו כותרות, העיקר שתפסיקו למחזר – בעיקר כשהקשר בין ה-2.0 לתוכן לעתים קלוש במיוחד

ווב 2.0. המהפיכה תסתדר לבדזה לא שיש לי או היה לי משהו אישי נגדה, אבל בזמן האחרון מעוררת בי הספרה 2 תגובות עצבניות במיוחד. זה קורה בעיקר כשהיא מופיעה בוורסיה הקהילתית שלה, 2.0, כשלפניה מוצמדת מלה אחרת.

דוגמות לא חסרות: כך, למשל, הפך החג האחרון לפסח 2.0 (לא רק בכותרות העיתונים: תחפשו את המושג ב"גוגל" ותגלו עוד). במקביל, ההגדה הוסבה להגדה 2.0 והדואר האלקטרוני אף הוא ניפק לנו מגוון ברכות 2.0. באופן כללי, למי שלא שם לב (או לא קורא עיתונים), אנחנו בעצם חיים בבועה 2.0 – מושג שתמצאו בערך בכל כתבה שנייה או שלישית בנושא הקהילות בעיתונים הכלכליים.

אז יכול להיות שזו הצפיפות הבלתי נסבלת בליל הסדר (2.0?) ויכול להיות שסתם הפכתי פחות סבלני למחזור של כותרות, אבל מכאן תצא הקריאה הנואשת: די 2.0!!! תחליפו דיסקט, תחליפו מקלדת, או סתם תחליפו כותרות. העיקר שתפסיקו למחזר – בעיקר כשהקשר בין ה-2.0 לתוכן לעתים קלוש במיוחד.

(למען הסר ספק, אבהיר: בניגוד למגמה אחרת ברשת, אינני נמנה על מכחישי המהפיכה. ווב 2.0 זו לא המצאה, אלא תופעה שאי אפשר להתעלם ממנה. היא מתרחשת – לאט אמנם – כאן ועכשיו. לא כולם מודעים לה, אבל כמעט כולם מהווים חלק ממנה כבר כיום. מה שכן, המהפיכה יכולה להתרחש גם לבד. קריאות העידוד מבחוץ לא תורמות – ולעתים רק מזיקות).

4 comments
 • lior 5 באפריל 2007 at 10:28

  אבל צחר אנחנו מתפרנסים מהמהפכה הזאת לא?
  ודרך אגב ההוספה של הביטוי 2.0 לכל דבר רק עוזר לנו להתפרנס, מכוון שכך הבאז והיחסי ציבור של מהפכת האינטרנט עוברים את גבולות החנונים והגיקים ומגיעים אל העם.
  ולכן אני חושב שאנחנו צריכים להודות לטים אוריילי הגאון שהצליח לתת שם כל כך באזי וקליט למהפכה הטכנולוגית/חברתית הזאת.

 • צחר רותם 5 באפריל 2007 at 12:09

  זה בדיוק מה שכתבתי בסוף…

  אני רק חושב שבתוך ה"בועה" יש תחושה שווב 2.0 הוא מונח מובן לכל – ומי כמונו יודע שזה לא כך… אם באמת רוצים שהמהפיכה תושלם, צריך להביא אותה אל כלל הגולשים בגובה העיניים ולא בדרך שלרבים פשוט בלתי מובנת.

  וחוץ מזה, ליל סדר באמת היה צפוף הפעם 🙂

 • Esti 10 באפריל 2007 at 19:43

  Tsahar,

  Great post, though I, for one, believe that the "2.0" thingy is great marketing…

  Just translated the gist of the post for the non Hebrew readers:
  http://biznetworking.wordpress.com/2007/04/10/enough-20%e2%80%a6/

  And, yes, the Seder can take it's toll… 🙂

  Esti

 • Enough 2.0?… « Biz Networking – Esti Peshin’s Blog 10 באפריל 2007 at 21:53

  […] My buddy, Tsahar, wrote a mutinous post regarding the excessive use of the 2.0 suffix, titled Enough 2.0. He admits that he might be a bit edgy because of the holiday, which was a bit more suffocating […]

Leave a Reply

WhatsApp chat