• 1 בספטמבר 2007

אתר או בלוג?

אתר או בלוג?

אתר או בלוג? 150 150 צחר רותם - Tsahar Rotem

מה עדיף להקים לצורך קידום עסקי – אתר תדמיתי או בלוג מקצועי? לשאלה הזו, שמעסיקה באחרונה רבים המבקשים לקדם עסקיהם דרך הרשת, יש כמובן תשובה פשוטה: שניהם יחד.

אלא שהמציאות לא תמיד פשוטה ומאחר שהקמת אתר ובלוג במקביל זו משימה בלתי אפשרית כמעט, הנה התשובה שלי לסוגיה המהותית:

חברות, או כאלה שרוצים "לשדר" חברה, זקוקים לאתר. הפלטפורמה של אתר דינאמי ומתעדכן מצוינת למתן ביטוי למסרים השיווקיים של החברה, מוצריה והיתרונות שלה על פני מתחריה.

הבלוג, במקרה הזה, יכול להוות נדבך נלווה, שייתן עם הזמן "רוח גבית" משמעותית לאתר, הן מבחינה שיווקית והן מבחינת מנועי החיפוש. במקרה כזה, האתר צריך להיות חלון הראווה השיווקי של החברה ואילו הבלוג חלון ראווה מקצועי.

בלוג מקצועי לעומת זאת הוא פתרון מצוין לעצמאים בשטח – יועצים, מומחים וכדומה, ששיטת עבודתם היא One Man Show. עבורם הבלוג הוא המקום לשווק את עצמם. הבלוג מטבעו הוא אישי יותר, ישיר יותר, אינטימי יותר – ולכן מתאים לדרך עבודה זו. במקרים כאלה, חשוב כי תבנית הבלוג הנבחרת תהיה כזו הכוללת סרגל כלים עליון, המאפשר יצירת תכנים סטאטיים דוגמת אודות, השירותים והפתרונות המוצעים על ידם, דרכי יצירת קשר וכדומה.

לבלוג, אגב, יתרון משמעותי בתחום קידום האתר במנועי חיפוש וזו עוד סיבה טובה להקים בלוג, גם אם יש לכם כבר אתר.

4 comments
 • מה עדיף: אתר או בלוג? 1 בספטמבר 2007 at 12:54

  […] למאמר המלא  דרג את התוכן:0מומלץלא מומלץהוספת תגובה סטטיסטיקהכניסות היום 86 […]

 • benziv 2 בספטמבר 2007 at 8:06

  מאד אוהבת לקרוא את הבלוג שלך. לטעמי, אני לא עושה את זה מספיק… ענית על שאלה שלי בהתיחסות שלך.

 • א"ז 2 בספטמבר 2007 at 10:54

  חשוב לציין שיש לוודא כי שרת האכסון יאפשר עבודה תקינה ובכלל, עם מערכת הבלוגים וורדפרס, שהרי זוהי המערכת המומלצת ולא כל שרת אכסון מאפשר עבודה חלקה במקרה שחברה שאין לה את הידע הטכני, תוכל לעדכן בקלות

 • אלונה מיילר 5 בספטמבר 2007 at 3:09

  לפעמים אפשר ליצור בלוג שיראה לגמרי כמו האתר של החברה. רק צריך ליצור את התגיות בצורה הנכונה. אני חושבת שיש כמה דוגמאות כאלו ברשת… והבלוג שלך בהחלט יכול להחליף את האתר של החברה.

Leave a Reply

WhatsApp chat