• 14 בדצמבר 2007

אתר יפה מידי זו לפעמים בעיה

אתר יפה מידי זו לפעמים בעיה

אתר יפה מידי זו לפעמים בעיה 150 150 צחר רותם - Tsahar Rotem

אורן גולדברג, המומחה של 3points לשיווק וקידום באינטרנט, מצטרף לכותבי הבלוג ומסביר שגם ברשת יופי זה לא הכל, בעיקר אם הרובוטים של מנועי החיפוש מעניינים אתכם

נכתב ע"י אורן גולדברג, 13.12.07

תוכן - קידום אתרים לא מזמן פנתה אלינו לקוחה ובבקשה לייעוץ בנושא קידום האתר שלה במנועי חיפוש.

הלקוחה סיפרה שהקימה את האתר שלה לפני כמה חודשים ומאז עושה הרבה מאמצים לקדמו באופן אורגני – משתתפת בפורומים, מחליפה קישורים עם אתרים אחרים ומוסיפה הרבה תוכן לאתר באופן קבוע.

אז איך זה, היא תהתה, שהאתר לא מתקדם?

התיישבנו לבחון את האתר שלה. הוא היה מעוצב באלגנטיות, עם צבעים ותמונות באיכות גבוהה וטקסטים בפונט עדין ועגלגל. כבר במבט ראשון התבררה הבעייתיות באתר: הוא פשוט היה יפה מידי.

יפה מידי זו בעיה?! מתברר שלפעמים כן ואפילו בעיה חמורה.

דפדפן סטנדרטי מציג רק כמות מאוד מוגבלת של פונטים כטקסט ולכן התרגלנו לראות את אותם פונטים חוזרים על עצמם שוב ושוב. על מנת להשתמש בפונטים קצת יותר אסטתיים, יש צורך ליצור אובייקטים גרפיים שאינם טקסט רגיל. זה פיתוי לא קטן למעצבים רבים שכבר לא מסוגלים לראות פונט אריאל או ורדנה, אבל מבחינת קידום במנועי חיפוש זה רעיון גרוע למדי.

מנועי החיפוש הם בסופו של דבר רובוטים והם יודעים לקרוא רק טקסטים. הם אינם מפענחים את הטקסט שכתוב בתמונות (זו הסיבה לשימוש הנפוץ בהקלדת רצף אותיות מתמונה באתרים קהילתיים רבים; היא נועדה למנוע גישה לרובוטים של ספאמרים למיניהם).

ובקיצור, על אף שהלקוחה שלנו רואה אתר עשיר בתוכן מעוצב ורלבנטי, הרובוט של גוגל רואה בסה"כ אתר עם קובץ פלאש. מה שגרוע יותר הוא שבעמוד הבית שלה יש קישורים רבים לעמודים פנימיים עשירי תוכן וחלקם אף קריאים על ידי מנועי חיפוש, אבל מה לעשות, גם את הקישורים האלה הרובוטים אינם יכולים לקרוא ולכן הם לא יודעים להגיע לעמודי התוכן אותם הם יכולים לאנדקס.

איך בודקים את זה?

אם יש לכם ספק לגבי הקריאות של הטקסט באתר שלכם הדרך המהירה ביותר לברר זאת היא פשוט לסמן את הטקסט ולעשות לו – קופי-פייסט. במקרה שהטקסט מוצג כאלמנט גרפי לא תוכלו לעשות זאת.

אם יש לכם ספק לגבי היכולת של מנועי החיפוש לאנדקס עמודים פנימיים באתר גם לכך יש דרך בדיקה פשוטה ביותר – העתיקו את כל שורת הכתובת של העמוד הפנימי והדביקו בתיבת החיפוש של מנוע החיפוש. אם העמוד זוהה על ידי מנוע החיפוש הוא יופיע בתוצאות החיפוש. אם לא – במידה ולא מדובר בעמוד חדש שמנוע החיפוש פשוט עדיין לא הגיע אליו, ייתכן והרובוטים של מנועי החיפוש אינם מצליחים למצוא את אותו עמוד וצריך לבדוק למה.

טקסט איכותי, ייחודי ורלבנטי הוא מרכיב מאוד חשוב בקביעת הדירוג של אתרכם במנועי החיפוש, ואם התוכן הזה קיים באתר, כדאי מאוד שמנועי החיפוש יוכלו לדעת זאת.

Leave a Reply

WhatsApp chat