• 22 ביוני 2010

שיווק ברשתות חברתיות – להניע את גלגל הפייסבוק

שיווק ברשתות חברתיות – להניע את גלגל הפייסבוק

שיווק ברשתות חברתיות – להניע את גלגל הפייסבוק 150 150 צחר רותם - Tsahar Rotem

הקמת דף פייסבוק היא החלק הקל במשימה. גיוס חברים שייתנו "לייקים" לדף הוא האתגר האמיתי. כמה טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת כמו שצריך

נכתב ע"י צחר רותם

אז הקמתם דף בפייסבוק. למה? כי אמרו לכם שצריך ואי אפשר לא להיות שם. אז הנה אתם שם. ומה עכשיו?

הקמת דף פייסבוק היא החלק הקל במשימה. גיוס חברים שייתנו "לייקים" לדף הוא האתגר האמיתי. החברים הללו נמצאים היכן שהוא בין מאות מיליוני חברי הרשת החברתית ששינתה את פני העולם הווירטואלי. יש מביניהם שממש גרים בה, וירטואלית לפחות. החוכמה היא לאתר אותם.

כדי להבין איך עושים את זה צריך להקדים ולהבין איך זה עובד – וזה עובד בדיוק כמו רשת חברתית בחיים. הנחת העבודה של פייסבוק היא שלכם ולחבריכם יש תחומי עניין משותפים. לכן, כל פעילות שלכם מצוינת בקיר של חבריכם. אם הקמתם דף, חבריכם רואים זאת. חלקם יעניקו לכם את ה"לייק" שלהם ומאותו רגע ואילך יעודכנו בכל פרסום שתפרסמו בקיר הדף שלכם.

בפייסבוק מבינים שעל מנת להרחיב את מעגל ה"לייקים" לדף שלכם יש לנקוט בפעולות אקטיביות ולכן הרשת נרתמת לעזרתכם: היא מציעה למעגל החברתי שלכם לתת "לייק" לדף שלכם ואף מציגה מי מחבריכם כבר נתן "לייק" משלו. ובמלים אחרות: בדיוק כמו שפייסבוק מציעה חברים, היא מציעה דפים. כעת האתגר שלנו הוא לגרום לפייסבוק להציע את הדף שלנו לכמה שיותר חברים. ובשביל אנחנו צריכים עוד… חברים.

כדי להניע את גלגל הפייסבוק כדאי גם לנו להיות אקטיביים. הנה 5 פעולות מומלצות בשלב הקמת האתר:

תציעו בעצמכם. אם פייסבוק יכול, גם אתם יכולים. ציינו על הקיר שלכם שהקמתם דף ובקשו "לייק" מהחברים שלכם. ליחצו על לחצן "הצע לחברים" בדף והציעו להם להצטרף. הנחושים יותר יכולים לחילופין לשלוח הודעות בדואר האלקטרוני.

תנו ערך מוסף. מה שנכון לאתר אינטרנט, נכון על אחת כמה וכמה לדף הפייסבוק. אם לא תתנו לגולשים ערך מוסף הם לא יבואו – וגם אלה שיבואו סביר להניח שלא יישארו לזמן ארוך. חשוב מאוד שהגולשים "ירוויחו" משהו מה"לייק" שהעניקו לדף שלכם – עדכונים איכותיים מהרשת בתחום עיסוקכם, תוכן כייפי לשעות הפנאי וכמובן – תחרויות ופרסים, שנחשבים אטרקטיביים במיוחד עבור דפים בתחומי הלייף-סטייל השונים.

צאו מהרשת. לא כולם גרים בפייסבוק. רובם מבקרים בו אחת לכמה ימים. לכן חשוב לפעול גם מחוץ לרשת – בפורומים, טוקבקים בלוגים וכדומה. הזמינו את הגולשים להצטרף לדף שלכם וציינו את הערך המוסף שתקנה להם ההצטרפות לדף – מידע, פרסים וכדומה.

קמפיין תחילה. מומלץ בחום להשיק במקביל להעלאת הדף לפייסבוק קמפיין בתשלום לקידום הדף בתוך הרשת החברתית. מה זה בעצם עושה?

פשוט מאוד: מגדיל את מעגל החברים בדף ובכך את מספר החברים של החברים שמקבלים הצעה לתת גם הם "לייק".

אתם מגדירים במערכת הפרסום את קהל היעד הפוטנציאלי שלכם (גיל, מין, מושגי מפתח וכדומה) ומודעות אלה יוצגו רק לגולשים אלה. לעתים, כמה מאות שקלים הם ההבדל בין דף עם עשרות חברים לדף עם מאות גולשים ואלפים. גם קמפיין קצר ובסכומים נמוכים יחסית הוא אפקטיבי: די בכך שצירפתם עוד כמאה חברים לדף, הם כבר יניעו את הגלגל ואט אט תראו גידול משמעותי בכמות הגולשים.

אגב, את הקמפיין אפשר לעשות בגלים. "להריץ" מודעה לכמה ימים, להקפיא אותה ולראות את אפקט ההצטרפות. כשהאפקט מסתיים אפשר להוציא את המודעה מהקפאה – וחוזר חלילה.

הישארו דינאמיים. הטעות הקריטית של רבים מהארגונים והחברות שמפעילים דף פייסבוק נובעת מחוסר ההבנה שהדף הזה דורש תשומת לב. כאמור, הקמת הדף היא החלק הקל. ניהולו דורש משאבים – הן במובן כוח אדם ולעתים בפן התקציבי. באינטרנט, כמו באינטרנט, דינאמיות היא לא אופציה – היא הכרחית להישרדות בעולם הווירטואלי.

ויש כמובן עוד דרכים רבות ויצירתיות להרחיב את מעגל ה"לייקים" לדף הפייסבוק שלכם. פייסבוק עצמה מציעה לא מעט עזרה בנושא וגם חיפוש נבון במנועי חיפוש יציג לכם מגוון רחב של מאמרים בתחום. כל שנותר לכם הוא להפנים – ולהניע את הגלגל.

המאמר התפרסם לראשונה בניוזלטר של 3points. להרשמה לחצו כאן

2 comments
  • קמפיין בבחירות המקומיות – 10 טיפים למתמודד הפוטנציאלי – 3points, הבלוג: תוכן באינטרנט – תוכן סלולרי 31 בינואר 2013 at 22:11

    […] תשתית נכונה בעידן הנוכחי ברשת האינטרנט חייבת להיות רב ערוצית. במרכזה חייב להיות אתר אינטרנט ו/או בלוג (ההמלצה שלנו […]

  • קמפיין בבחירות המקומיות – 10 טיפים למתמודד הפוטנציאלי – 3points, הבלוג: תוכן באינטרנט – תוכן סלולרי 3 בפברואר 2013 at 10:39

    […] תשתית נכונה בעידן הנוכחי ברשת האינטרנט חייבת להיות רב-ערוצית. במרכזה חייב להיות אתר אינטרנט ו/או בלוג (ההמלצה שלנו […]

Leave a Reply

WhatsApp chat